Nejlépe hodnocené bazary

Dovoz motorek z Německa

Dovoz ojetých motorových vozidel ze zahraničí je v posledních letech velmi oblíbeným způsobem, jak se snadno a poměrně rychle dostat k zánovnímu vozidlu. Obecně je známo, že většina autobazarů u nás nemá příliš chvalnou nabídku motorových vozidel, není se tak čemu divit, že Češi stále častěji utíkají za nabídkou do zahraničí.

Zpravidla pak právě do Německa, Rakouska nebo Itálie, kde je stav ojetých vozidel ve většině případů na velmi dobré úrovni. A to obecně platí jak o osobních automobilech, tak i v souvislosti s motorkami, jejichž dovoz je prakticky naprosto identický, jako je tomu u dovozu osobního automobilu.

Jak tedy postupovat v případě, že chcete koupit motorku v Německu? Jak na přepis a jaké dokumenty budete potřebovat?

V České republice problémy příliš neočekávejte. Výhodu máte hlavně v tom, že se s úředníky můžete domluvit v klidu rodným jazykem, což je první cesta k úspěchu. Podepsání smlouvy, předání peněz a odvoz motorky totiž není ani zdaleka to jediné, co budete muset ještě v Německu udělat. Na základě kupní smlouvy je nutné se společně s motorkou dostavit na patřičný úřad v Německu, kde bude provedena kontrola motorky. Nový majitel je nucen úředníkům předložit nejen kupní smlouvu, ale i velký a malý technický průkaz. Úředník vám vystaví doklady, které budete potřebovat k přepisu vozidla v České republice a jakožto nový majitel budete muset uhradit krátkodobé pojištění, které se vztahuje jen na pár dní do přihlášení motorky u nás a uhrazení řádného pojistného.

Nakonec už jen absolvujete kolečko po úřadech u nás, kde je nutné motorku přihlásit, případně zajistit prohlídku na STK.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dovoz motorek a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.