Nejlépe hodnocené bazary

Měsíční archív: Říjen 2014

Dovoz ojetých aut

Nezaujala vás nabídka autobazarů a začali jste se poohlížet po ojetých vozidlech, která jsou nabízeny v zahraničí? Dovoz ojetých aut není v současné době nic neobvyklého. Proces to není ani zdaleka tak složitý, jak to na první pohled vypadá a rozhodně se nemusíte obávat, že byste snad právě vy v tomto případě zklamali. To nejdůležitější, co vás na cestě za svým novým vozem čeká, je výběr toho správného vozu, jehož technický stav je na velmi dobré úrovni. A ačkoli by se na první pohled mohlo zdát, že v zahraničí se vám nemůže stát, že si vyberete špatný vůz, opak je pravdou. Podvodníci jsou všude a tak je vhodné dávat dobrý pozor na to, co vlastně kupujete.

Výběr konkrétního ojetého automobilu je s největší pravděpodobností to nejdůležitější a nejnáročnější, co budete muset udělat. Po výběru správného ojetého vozu v zahraničí vás pak už čeká jen jeho odhlášení, zajištění pojištění na cestu do České republiky a pořádné kolečko po úřadech u nás. Chcete-li si ale ušetřit veškeré starosti a hlavně čas s výběrem konkrétního vozu, jeho následnou dopravou do Česka a navíc ještě starosti s jeho dokumentací, můžete celou záležitost předat některé z firem. V dnešní době zajišťuje dovoz ojetých aut hned několik desítek renomovaných společností, které za vás vyřídí vše, od začátku až do konce.

Specializovaným společnostem je možné zadat jakýkoli požadavek na dovoz ojetého nebo dokonce zcela nového auta. Vašim přáním bude za každých okolností vyhověno, ale je pochopitelné, že to nebude zadarmo.

Ceny za dovoz vozidel jsou velmi individuální, je ale třeba počítat s daleko vyššími částkami, než kdybyste si vůz přivezli sami na vlastní náklady.

Vložil Dovoz aut ze zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dovoz aut z Rakouska

Neuspokojila vás nabídka bazarů v České republice? Pak je na čase, abyste se poohlédli po vhodném automobilu v zahraničí.

Dovoz aut ze zahraničí, zejména pak z Rakouska nebo Německa, není v současné době nic výjimečného. Jednak se vám dostane velmi širokého výběru zánovních vozů, jejichž technický stav je mnohdy daleko lepší, než u aut pocházejících z České republiky, navíc do co ceny se můžete dočkat daleko nižších částek.

Nakupování ojetých i zcela nových automobilů má zkrátka a dobře své výhody a to i v případě, že budete muset s největší pravděpodobností – u ojetých vozidel, v zahraničí absolvovat kolečko po úřadech související s odhlášením a pojištěním vozu na cestu do Česka. V čem jsou ale naprosto nezpochybnitelné výhody nákupu ojetých vozidel v Rakousku?

Obecně je známo, že v zahraničí jsou vozidla v rodinách i firmách měněna daleko častěji, než je tomu u nás. Ke značně lepšímu technickému stavu vozu ale přispívá nejen pravidelný servis, na kterém si občané v zahraničí ve většině případů velmi zakládají, ale i jejich velmi dobrý stav silničních komunikací. Během let tak vozy nedostávají tak zabrat, jako na českých silnicích a u ojetých aut se tak můžete setkat s velmi dobrým stavem motoru i dalších automobilových komponentů, jako jsou například tlumiče či převodovka. Na škodu ale není ani vybavení vozu. Rakušané si dávají velmi záležet na maximálním luxusu a vozy, které byste za normálních okolností zakoupili u nás s tou nejlepší vnitřní výbavou, lze v Rakousku zakoupit až o čtvrtinu levněji.

Hledání vašeho vysněného vozu je navíc v současné době daleko jednodušší a to zejména díky zahraničním inzercím, které jsou u nás snadno dostupné na internetu. Tak na co ještě čekáte? Už jste si vybrali vozidlo, které bude plně odpovídat vašim nárokům?

Vložil Dovoz aut ze zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kolik stojí přihlášení auta

Koupili jste si nové auto, ať už zcela nové nebo z bazaru a stojíte právě před krokem k jeho přihlášení na svou vlastní osobu?

Pak věřte, že kupní cena vozu nebyla ani zdaleka jediným výdajem, který budete muset vynaložit, abyste naprosto bez problémů mohli s vozidlem na silnici? Základní správní poplatky jsou rozdílné. Záleží hlavně na tom, zda budete přihlašovat jen osobní automobil nebo snad i přípojné vozidlo, zda jste vozidlo získali v dědickém řízení a podobně.

Přihlášení vozidla je jeden z nejnákladnějších úkonů, pokud ovšem nepočítáme s vystavením nového technického průkazu, kde se cena pohybuje okolo 2 000,- Kč.

Za přihlášení osobního nebo nákladního automobilu zpravidla zaplatíte 800,- Kč. O jednotlivých cenových sazbách se můžete dočíst níže, teď už ale, kde vozidlo přihlásit do evidence a jak postupovat?

V první řadě nutno zmínit, že vozidlo je možné přihlásit, odhlásit nebo nahlásit změnu některých údajů – patří obecně mezi nejlevnější úkony, kde za jednu změnu zaplatí majitel vozidla 50,- Kč, v případě dvou změn je to pak 100,- Kč a podobně, na úřadě, které je v souvislosti s vaším trvalým bydlištěm. Aby bylo možné některé změny uskutečnit, je nutné mít v ruce několik různých dokumentů podle úkonu, který potřebujete zajistit. Rozhodně se ale neobejdete bez dokladů totožnosti, plné moci – pokud vyřizujete úkony například za své příbuzné nebo přátele či partnera, velkého technického průkazu, zelené karty a dokladům vztahujícím se nejen k vozidlu, ale i vaší žádosti.

 • přihlášení osobního nebo nákladního automobilu – 800,- Kč 
 • přihlášení motocyklu – do 500,- Kč 
 • přihlášení přípojného vozidla – do 700,- Kč 
 • vystavení technického průkazu – od 1 500,- Kč 
 • dočasné vyřazení vozu z evidence – 100,- Kč
Vložil Registrace vozidel | Štítek , , , | Zanechat komentář

Odhlášení a přihlášení ojetého auta

Odhlášení i přihlášení vozidla jsou záležitosti, které snad nikdo z nás nedělá rád. A to zejména z toho důvodu, že je nutné mít k ruce mnoho dokumentů, konkrétní úřady, které zajišťují evidenci silničních vozidel, provázejí většinou velmi dlouhé fronty, které nikoho nenadchnou. O přihlášení nového nebo ojetého vozidla toho již bylo řečeno hodně. Zaměříme se proto hlavně na odhlášení motorových vozidel, které je pro většinu vlastníků aut největší noční můrou a to hned v několika různých případech. Abyste totiž mohli vozidlo odhlásit z evidence, je nutné mít v ruce doklady, na jejichž základě bude skutečně vozidlo možné odhlásit. Příkladem je doklad o likvidaci nebo prodeji vozidla. Horší to mají ti majitelé, kteří vozidlo prodali na náhradní díly a tím pádem žádný doklad v ruce nedrží. Takže, jak na to?

V první řadě nutno zmínit, že k přihlášení vozidla musí dojít nejpozději do deseti pracovních dnů od odhlášení a následného přepisu na nového vlastníka. Obecně se doporučuje tuto záležitost neodkládat, protože v případě nesplnění svých povinností může úřad udělit poměrně tučnou pokutu. Na druhé straně je třeba si uvědomit, že odhlášení i přihlášení je nutné udělat na úřadě, pod který spadá vaše trvalé bydliště. Na jiných úřadech, například v jiných městech, nebude vaší žádosti vyhověno. V současné době se na odhlášení i přihlášení vozidla dokonce specializují některé firmy. Obecně vás ale vyjde daleko levněji, pokud si vše zajistíte naprosto sami. Jaké dokumenty tedy budete potřebovat, aby bylo vozidlo řádně vyjmuto z evidence a z vašeho jména odhlášeno?

 • řádně vyplněný formulář pro odhlášení vozidla 
 • originál velkého technického průkazu 
 • doklady totožnosti vlastníka 
 • doklady a údaje o novém majiteli

 

Vložil Registrace vozidel | Štítek , , , | Zanechat komentář

Přihlášení auta z Německa

Dovezli jste si nové nebo ojeté vozidlo z Německa a nevíte, jak dále postupovat s rámci jeho přihlášení do evidence silničních vozidel? Není se čeho obávat, protože vám poradíme, jak postupovat a to jak v případě nového, tak i ojetého vozidla. Čtěte dál!

Poněkud rozdílný je postup v případě ojetého vozidla, které již bylo v zahraničí registrováno a vozidla, které je zcela nové a nikdy tak registrováno v žádné zemi, respektive v Německu, nebylo.

Zatímco u ojetých vozidel je nutné absolvovat v první řadě technickou prohlídku vozu, včetně měření emisí a vystavení čistopisu technického průkazu, u nových vozů vám tato nepříjemná a navíc finančně nákladná starost odpadá. Absolvujete-li technickou prohlídku, zajistíte svému vozidlu pojištění, můžete se rovnou přesunout na úřad, kde bude na základě vyplnění přihlášky a doložení veškerých nezbytných dokumentů vozidlo zařazeno do evidence vozidel. To vás pochopitelně opět bude stát peníze a to jak v případě nového, tak i ojetého vozu. Jaké dokumenty si tedy budete muset připravit, aby bylo vozidlo řádně registrováno?

 • vyplněnou přihlášku k registraci vozidla 
 • žádost o schválení technické způsobilosti – u nových vozů není nutné 
 • doklad o zaplacení daně a cla pokud jste vůz nekoupili v některé ze zemí EU 
 • protokol o technické kontrole – u nových vozů odpadá 
 • doklad o zaplacení správního poplatku 
 • doklady totožnosti vlastníka vozidla 
 • originální zelenou kartu o pojištění vozidla 
 • doklad o zakoupení vozidla, například kupní smlouvu 
 • doklad o uhrazení ekologické daně – odpadá u nových i některých jiných vozidel 
 • originál velkého technického průkazu 
 • protokol o technické kontrole – u nových vozů odpadá 

 

Vložil Jak přihlásit auto | Štítek , , , | Zanechat komentář